KONST / Litografier / Färglitografi 11543286
nr 1154 3286
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Färglitografi, 1975, signerad och numrerad 8/360, motivet: 21x27
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 8 januari 2018
kl 20:22:47
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson